اولین همایش بسیجیان خانیک در سال۱۳۸۹

اولین همایش بسیجیان خانیک در سال۱۳۸۹
پنج شتبه  شب تاریخ: ۲۸/۵/۸۹ ساعت ۲۱ اولین همایش بسیجیان خانیک در محل مسجد چهارده معصوم روستا برگزار گردید. در این همایش که با دعوت کتبی از اعضا برگزار گردید بیش از ۷۰ درصد اعضا حضور یافتند. برنامه با قرائت دعای کمیل آغاز گردید.

و در ادامه ابتدا مسئول فرهنگی پایگاه طی سخنانی به تاریخچه ی شکل گیری بسیج در کشور و در روستا اشاره کرد و از اقدام خود جوش مردان روستا در نگهبانی از کوی و برزن روستا در سال ۱۳۵۷ و بحبوحه انقلاب شکوهمند اسلامی و تداوم آن در هشت سال دفاع مقدس نام برده و از حضور دهها نفر از اقشار مختلف  از کشاورز و دامدار تا دانشجو و دانش آموزو معلم و کارمند و … به عنوان افتخاری برای این روستا یاد کرد که شش شهید و چندین جانباز سند این افتخار است. وی افزود اگر دیروز پدران و برادران ما بنا به نیاز آن روز در جبهه های جنگ حاضر شدند امروز رسالت بسیج خطیر تر از گذشته است و در عرصه ی جهاد اکبر مسئولیت سنگینی متوجه آن است . وی با ذکر احادیثی از پیامبر گرامی اسلامی در باره اتحاد و احساس مسئولیت اجتماعی و وظیفه ی دینی امر به معروف و نهی ازمنکر گفت امروز جامعه ی ما بیش از هر چیز نیاز به احیای این فریضه ی دینی است و البته از مقدمات آن شروع از خودمان است و باید ابتدا خود عامل به معرف باشیم از بی تفاوتی در برخورد با منکرات بپرهیزیم . و حداقل آن این است که تماشاچی یا همراه آنان نباشیم . وی از بسیجیان و بخصوص جوانان خواست در راستای اقامه نماز بیش از پیش اهتمام نموده و صف های نماز جماعت را با حضور خود مزین کنند. درادامه با توجه به رسالت دیگر بسیج در عرصه سازندگی گفت : انتظار شورای اسلامی و دهیاری از شما بسیجیان این است که در راستای رسالت بسیج و در قالب بسیج سازندگی در راستای اداره بهتر روستا و عمران و آبادانی آن یار و مددکار این نهاد های مردمی باشید . و البته مشارکت صرفا بیل زدن و کار یدی نیست و ما مشتاق شنیدن نظرات سازنده و پیشنهادات شما در هرچه بهتر شدن محیط زندگی و وطن خود هستیم .
در ادامه فرمانده پایگاه با اشاره به ضرورت مقابله با جنگ نرم بر توجه بسیجیان به این موضوع اشاره کرد و برنامه های ابلاغی پایگاه در سال جاری را به اطلاع اعضا رساند و از آنان خواست  با نظرات و مشارکت فعال خود زمینه اجرای هرچه بهتر این برنامه ها را فراهم کنند. مسئول نیروی انسانی نیز با ارائه گزارشی از حوزه فعالیت خود در خصوص چگونگی گزارش فعالیت اعضا مطالبی اظهار کرد و ضمن دعوت از اعضا برای مشارکت در فعالیت های فرهنگی و عمرانی و بهداشتی بر آمادگی و حضور فعال اعضا در بزرگداشت هفته دفاع مقدس تاکید کرد.
در بخش پایانی این همایش که تا ساعت یک بامداد ادامه داشت تعدادی از اعضا نظرات خود را مطرح کردند

 

در باره ابراهیم حقیقی

هچنین بررسی کنید

محرم ۱۴۰۳ در خانیک

محرم ۱۴۰۳ در خانیک

تصاویری از مراسم عزاداری محرم در روستای خانیک فردوس 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *