وصیت نامه شهید محمدحسین صفری

متن وصیت نامه شهید محمد حسین صفرى

بسم الله الرحمن الرحیم‎

‏وصیت نامه

‎  ‏ ‎ ‏ (( و لا تقولوا لمن یقتل فى سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون . بقره ( ۱۵۴ ) ))‎  ‏<< و آن کسى را که در راه خدا کشته شود مرده نپندارید بلکه او زنده ابدى است ولیکن همه شما این حقیقت را در نخواهید یافت. >> ‎  ‏سپاس خداى را که مرا به سوى خویش خواند و شهادت به لقاء حق را نصیبم نمود تا روح خود را در جوار او به دریاى اکرام بى‌کرانش نشانم و رخت از دیار فنا به بقاء بنهم و به زندگى جاوید برسم و حمد و ستایش او را که مرا در دنیا با رهروان و شیرمردان راه پاک حسین قرین ساخت و عشق به کربلاى آن حضرت را جلوه گاه عشق و ایمان و رشادت را در وجود من پرورد و دست مرا گرفت و از منجلاب شرک و دنیا پرستى نجاتم داد و به من توفیق داد تا عمرم را در جبهه‌هاى نور و سنگرهاى مبارزه با دشمنان خدا و اسلام بگذرانم و ثناى بى‌کران او را که به من توان عطا فرمود تا مرارتهاى رهسپارى راهش و مشکلات رسیدن به لقایش را با عشق به او و ایمان به حقانیت امام بر حقم تحمل نمایم و راه پرپیچ و خم زندگى را که شیطان هزاران دام در آن پهن کرده با لقاء به الله به پایان برسانم.
بار الها ، خداوندا ، دوست دارم شمع باشم در دل شبها بسوزم روشنى بخشم، خودم تنها بسوزم. خدایا، من شمعم، مى‌سوزم تا راه را روشن کنم فقط از تو مى‌خواهم که وجود مرا تباه نکنى و اجازه دهى تا آخر بسوزم و خاکسترى از وجودم باقى نماند. خدایا، به میدان مبارزه آمدم تا با دولتهاى متحجر که دولتهاى بزرگ پشتیبان آنهاست دست و پنجه نرم کنم در حالى که از ضعف مادى خود آگاهم و به اسلحه شهادت مجهزم و با ایمان و عشق به میدان آمدم. از تو اى خداوند منان، مى‌خواهم که شهادت را نصیبم بگردانى. خدایا، من دلسوخته‌ام از دنیا، وارسته‌ام از همه و نیز خود دست شسته‌ام و دیگر از کسى و چیزى بیمى ندارم و از همه مال و منال دنیا دل کنده‌ام. از تو اى خداوند منان، مى‌خواهم که شهادت را اگر مصلحت مى‌دانى نصیبم بگردان. خدایا، من دلم مالامال عشق به رهبر است. خداوندا ، او جوانان ایران و من را نجات داد، من که نتوانستم از او تشکر کنم. خدایا، تو در عوض جهادى که من در راه تو مى‌کنم ( انشاء الله خالى از ریا باشد ) و جانم را که در راه تو مى‌دهم تو در عوض همه اینها به امام ما طول عمر و سلامتى عنایت بفرما و از عموم مردم مى‌خواهم از امام امت تا آخرین قطره خونشان دفاع کنند چون امروز این انقلاب ما با خون هزاران شهید آبیارى شده و هر روز به تعدادى از شهدا اضافه مى‌شود، خون این شهیدان جواب هل من ناصر ینصرنى حسین زمان این بیدار کننده امت مى‌باشد و هر شهید پیام مى‌دهد که پیرو خط امام و اسلام باشید و در راه نابودى منافقین بکوشید.
پروردگارا ، خداوندا ، اى ایزد منان، تو را سپاس و ستایش مى‌کنم که صراط مستقیم یعنى راه اهل بیتت را به من شناساندى و هدایتم کردى تا دنباله‌رو راه انبیاء و اولى الامر آنها باشم.
مادرم و پدرم، هم اکنون که من به نداى هل من ناصر ینصرنى حسین زمان لبیک مى‌گویم و به صورت داوطلبانه و مشتاقانه به جبهه حق علیه باطل مى‌شتابم. از شما برادران و خواهرانم و دیگر قوم و خویشانم مى‌خواهم که یک وقت خدشه‌اى در دلتان راه ندهید که دورى شما مرا از وظیفه‌اى که به عهده‌ام گذاشته شده غافل شده‌ام اگر این فکر را بکنید این بى‌نهایت بى‌مهرى است چون فرزندى که سالها در سایه تربیت چنین پدر و مادرى بزرگ شده باشد هیچ گاه سخنان مهر انگیز که سعادت دو جهان را ارزانى دهد از یاد نخواهم برد. پدر و مادر عزیزم، از شما مى‌خواهم که اگر شهادت نصیبم شد در شهادت من ماتم نگیرید بلکه صبر و پیشه کنید چون این راهى را که من انتخاب کرده‌ام راه یگانه پاسدار کربلا حسین بن على (ع) است که براى احقاق حق مستضعفین از مستکبرین خون خود و همراهانش را در این راه داده است و راه على (ع) آن الگوى هدایت در جهان است که مى‌فرماید : جهاد درى از درهاى بهشت است که به روى بندگان ویژه خدا باز مى‌شود.
خداوندا ، اى یارى دهنده قرآن و اسلام و مسلمین، از تو مى‌خواهم که مرگم را در رختخواب قرار ندهى بلکه مرگى را نصیبم کنى که در آن افتخاراست یعنى کشته شدن در راه هدفم اسلام. خدایا ، بار الها ، ما را همچون موج دریا، خروشان
کن و همچون کوه استوار گردان و همچون درختى پر ثمر قرار ده. خداوندا ، اى کسى که رحمان و رحیمى، من تو را حمد و سپاس مى‌گویم که این راه را به من نشان دادى تا که در راه مقدست دفاع کنم و از آن کسانى نباشم که همیشه مى‌گفتند اى کاش ما در زمان امام حسین (ع) مى‌بودیم و او را یارى مى‌کردیم. اگر شما راست مى‌گوئید الان هم با زمان امام حسین (ع) هیچ فرقى ندارد اگر راست مى‌گفتید الان جبهه‌ها را پر کنید و در پشت جبهه هم کمک کنید و نگذارید اسلام غریب و بى‌یاور باشد. پروردگارا ، زبانم از گفتن قاصر است و با این زبان الکن نمى‌توانم سخن بگویم پس تو خود چگونه سخن گفتن را به من بیاموز و شور و شوق عشق مناجات را در دلم بپروران.
پروردگارا ، به خانواده‌هاى معظم شهدا اجر و صبر کامل عنایت فرما و ما را جزء رهروان راستین مکتب خونین حسین بن على (ع) قرار ده و به ما و همه نیرویى عطا فرما تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
والسلام ‎

در باره ابراهیم حقیقی

هچنین بررسی کنید

خمره های قدیمی

خمره های قدیمی خانیک خمره های قدیمی خانیک خمره های قدیمی خانیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *