افتتاح مسجد خانیک درحاشیه اجلاس سراسری نماز

مسجد روستای خانیک با حضور حجت الاسلام حسنی ،‌مهندس بیجاری معاون فرماندارو مسئولین محلی افتتاح شد

مسجد چهارده معصوم خانیک

محمد علی جوان معاون فرماندار فردوس دراین مراسم با معرفی فردوس گفت: این شهر به دارالمومنین معروف است و بانوان این شهر آنچنان از حجاب کامل برخورددارند که بسیاری از دانشجویانی که در شهرهای خودشان از مانتو به عنوان پوشش استفاده می کننددر فردوس متاثر از بانوان این شهر حجاب برتر یعنی چادر را انتخاب می کنند.

ابراهیم حقیقی رئیس شورای اسلامی روستا نیزطی سخنانی گفت: این مسجد درزمینی به مساحت ۷۰۰ متر و بازیر بنای ۳۰۰ متر مربع و اعتبار ۹۰۰ میلیون ریال احداث شده است که بیش از ۷۰ درصد آن از محل خودیاری اهالی بوده است.

وی گفت قول استاندار قبلی خراسان جنوبی درخصوص اختصاص ۱۰ میلیون تومان محقق نشده است که امیدواریم استاندارفعلی این مبلغ را به مسجد روستای ما کمک کنند.

دراین مراسم همچنین حجت الاسلام حسنی نماینده ستاد اقامه نماز کشور درخصوص اهمیت حضور روحانی در مساجد روستایی و بیان احکام و معارف دینی سخنانی ایراد کرد و گفت: اگر شما مردم روستای خانیک با جمعیت ۱۳۰ خانواری ۶ شهید را تقدیم انقلاب کرده اید نشانه ولایت مداری و دینمداری شماست.

وی قول داد مبلغ ۶ میلیون تومان جهت تامین فرش مسجد روستای خانیک را ازطریق ستاد اقامه نماز کشور وقولهای محقق نشده استاندار محترم قبلی از طریق استانداری پیگیری گردد

نقل از: پرتال فرمانداری فردوس

در باره ابراهیم حقیقی

هچنین بررسی کنید

محرم ۱۴۰۳ در خانیک

محرم ۱۴۰۳ در خانیک

تصاویری از مراسم عزاداری محرم در روستای خانیک فردوس 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *