وصیت نامه شهید محمدعلی ناظری

شهید محمدعلی ناظری
شهید محمدعلی ناظری

بخش هایی از وصیت نامه شهید محمد على ناظرى

‏( بسم الله الرحمن الرحیم )‎
‏دست از طلب ندارم تا کام من بر آید یا تن رسد به جانان ، یا جان ز تن بر آید
‎ ‏با سلام به پیشگاه مبارک پیامبر گــــــرامى اسلام (ص) و امــامـــان معصوم (ع ) و با سلام و درود به پیشگاه امـــــام عزیز و امــت شهید پرور ایران اســـلامى ( بخصوص خـــانواده معـــظم شهـــداء ) و سلام و درود و دعـــاى بى کران بر رزمندگان حمـــاسه آفرین شکست ناپذیر و اسلام .
و با سلام خدمت پدر و مادر عزیزو برادران و خواهران گرامى ام و سلام خدمت کلیه اقوام و آشنایان و دوستان و همسایگان ، در ابتدا از تمامى شما عزیزان مى خواهم که من را حلال کنید و از من راضى باشید تا در پیشگاه خداوند متعال سرافکنده نباشم .
هدف من از آمدن به جبهه اولا یارى کردن دین خدا بود چنانچه خداوند مى فرماید :
( یا ایها الذین آمنوا ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم ) ‎ ‏سوره محمد آیه ۷‎ ‏اى مومنان اگر ( دین ) خدا را یارى کنید شما را یارى خواهد کرد و قدمهایتان را استوار خواهد نمود . ‎ ‏و ثانیا براى رضایت خاطر و رضایت وجدان خودم بود . مگر ما نبودیم که در شعارهایمان مى گفتیم : اماما ، اماما ، ما اهل کوفه نیستیم ؟
آیا مگر ما نبودیم که با شنیدن داستان غم انگیز شهداى کربلا بر مظلومیت آنان مى گریستیم و بر سر و سینه زده و گریبان مى دریدیم ؟
آیا مى بایست این فریاد ها در حد شعار باقى مى ماند ؟
آیا نمى بایست به نداى کمک طلبى امام عزیز ، این فرزند راستین على ( ع ) لبیک بگوییم ؟
شهید چمران سردار رشید اسلام در مورد مقام شهید چنین نظرى داشت : شگوه هستى در برابر شهید تسلیم و خاضع است . روایات و احادیث بسیارى وجود دارند که عظمت مقام شهید را مى رسانند .
خداوندا مرگ من را شهادت در راه خودت قرار بده .
آرى ، اى امت حـــــزب الله این جــــوانان عزیزى که مشتاقانه به جبهه هـــــا مى روند و شهـــــادت را آگاهانه انتخاب کرده اند ، در روز قیامت در پیش خداى متعــــال روسفید خــــواهند بود و بدانید که شهیدان مــــا زنده اند و اینهـــــا هستند کــــه با خـــون خــود درخت اسلام را آبیارى کردند .

 

در باره ابراهیم حقیقی

هچنین بررسی کنید

محرم ۱۴۰۳ در خانیک

محرم ۱۴۰۳ در خانیک

تصاویری از مراسم عزاداری محرم در روستای خانیک فردوس 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *